Wycieczka klas drugich do Trójmiasta

Wycieczka klas drugich do Trójmiasta

Czterodniowa wycieczka klas drugich do Torunia, Malborku i Trójmiasta

Wczesnym porankiem 5 października klasy drugie naszej szkoły wyruszyły na 4-dniową wycieczkę do Torunia, Malborku i Trójmiasta. Piękna pogoda przywitała ich w Toruniu a samo miasto oczarowało. Zwiedzili Dom Kopernika, Rynek Staromiejski i Nowomiejski, Krzywą wieżę i wiele innych atrakcji ale był też czas na dobrą kawę piernikową, zakup pamiątek i zwykle wygrzewanie się w słoneczku przy fontannie

Kolejny dzień wyprawy klas drugich naszej szkoły rozpoczęli od zwiedzania imponującego zamku w Malborku, następnie Gdynia gdzie czekały w porcie na nich wszystkie trzy znakomitości – Dar Pomorza, Dar Młodzieży i ORP Błyskawica i wszystko to spowite interesującymi opowieściami doświadczonych przewodników.

Gdańsk – to kolejny punkt na trasie naszej młodzieży.  Najpierw zwiedzili miasto, przypomnieliśmy sobie kawał historii w Westerplatte, zbierali bursztyny w Stogach, a potem plażowali i czerpali pełnymi garściami z pięknego słonecznego popołudnia.

Ciężko wyjeżdżać z Sopotu kiedy nie dość że pogoda dopisuje to jeszcze turystów wyjątkowo mało i właściwie to tylko grupa uczniów z klas drugich naszej szkoły spacerowała po słynnym molo w Sopocie 🌞🌞 to ostatni punkt wycieczki nad Bałtyk. Było intensywnie, wiele kilometrów zrobionych, dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieli się o tym regionie Polski, zintegrowani i pełni cudownych wrażeń wracali z powrotem na południe, a wspomnień nikt nigdy nie wymaże z  pamięci …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content