Udało się!! Lecimy do Bułgarii!!

Udało się!! Lecimy do Bułgarii!!

Udało się!! Lecimy do Bułgarii!!

W ramach realizacji przedsięwzięcia ”Smaczne polskie potrawy w innej części Europy” w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, który jest w 100% finansowany przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, 20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami – panią Marią Olszewską- Wicedyrektorem ZSP oraz panią Haliną Majkowską- koordynatorem projektu, mają zaplanowany wyjazd już w najbliższym czasie od 10 do 17 września do Bułgarii, do pięknej nadmorskiej miejscowości Primorsko.
 
By zrealizować kluczowe założenia projektu nasza szkoła pozyskała 86 606,00 zł. z funduszy unijnych.
Głównym celem projektu jest wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.
20 uczniów z klasy 4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zaczęli intensywny proces przygotowania do wyjazdu i do realizacji głównych założeń projektowych. W ramach projektu zostaną przygotowane i zrealizowane warsztaty kulinarne dla zagranicznych kolegów. Ale przede wszystkim będzie to niepowtarzalna okazja na promowanie naszej regionalnej kuchni, zdobycie niezapomnianego doświadczenia, poznanie nowych przyjaciół i zwiedzenie najpiękniejszych zakątków Bułgarii.
 
Relacje z pobytu w Bułgarii będziemy robić na bieżąco.
 
PS: Trzymajcie kciuki by Covid znów nie pokrzyżował nam planów😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content