Praktyki we Włoszech

Wenecja - perełka Włoch...

Weekend dla uczniów biorących udział w projekcie “Zagraniczne doświadczenie zawodowe drogą do kariery ” był pełen niezapomnianych wrażeń. W sobotę zwiedzali Wenecję, jej najbardziej znane zabytki pozostaną w ich pamięci na długo a były to m. in. Plac i Bazylika Św. Marka- patrona Wenecji, Pałac Dożów, Most Westchnień – najbardziej znany i oblegany przez turystów most na świecie i wiele innych atrakcji turystycznych.

Czas na San Marino...

SAN MARINO to państwo stanowiące enklawę na obszarze Włoch i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Piękna architektura historycznego centrum z kościołami Św Franciszka , św Piotra i bazyliką św Maryna, plac Wolności, trzy twierdze, a przede wszystkim doskonała pogoda i zapierające dech widoki z słynnej góry Titano sprawiły że ta wycieczka długo będzie przypominać naszym praktykantom projekt we Włoszech.

Witaj Bella Italia…

W ramach projektu “Zagraniczne doświadczenie zawodowe drogą do kariery” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego POWER pierwsza grupa uczniów ZSP wyjechała na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech . Przedstawiamy pierwsze Fotorelacje z pobytu… Czekamy na więcej…

Wakacyjne praktyki w Rimini... Wspomnienia...

Piękne wspomnienia kojarzą się naszym uczniom z wakacjami w Rimini. Mieli oni okazję zdobyć doświadczenie, poznać nowych ludzi, podszlifować język angielski i nie tylko…. Ale przede wszystkim mogli zobaczyć na własne oczy cuda tego świata… piękną Wenecję, prześliczne San Marino oraz Rimini nocą, które na koniec pobytu pożegnało ich pięknymi fajerwerkami. Już kolejna grupa jest na miejscu we Włoszech. Z niecierpliwością czekamy na kolejną fotorelację…

PRAKTYKI WE WŁOSZECH

 

Nazwa Projektu:,,Zagraniczne doświadczenie zawodowe drogą do kariery”

Numer projektu : 2016-1-PL01-KA102-023372

Okres realizacji projektu:15 grudnia 2016 r. – 14 czerwca 2018 r.

Łączna wartość projektu: 316 293, 43 PLN – pokrywa 100% wydatków związanych z realizacją projektu

Miejsce realizacji projektu: hotele, restauracje, przedsiębiorstwa administracyjne na terenie miasta Rimini we Włoszech.

Liczba uczestników:40 uczniów naszej szkoły

Cel projektu: wyjazdy na 2-tygodniowe praktyki zawodowe w grupach 8 osobowych z opiekunem szkolnym

 Projekt zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, realizowany na zasadach ERASMUS+.

W Projekcie będzie uczestniczyć 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im.inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej, kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista.

Projekt odpowiada potrzebom europejskiego rynku pracy. Pracodawcy wymagają w tej dziedzinie doświadczenia zawodowego oraz bardzo dobrej znajomości języka obcego. Uczniowie mają problemy ze spełnieniem tych wymagań i tym samym podjęcia w przyszłości satysfakcjonującej pracy, zgodnej z kierunkiem wykształcenia .  

Wybór Włoch jako miejsca praktyk wynika z tradycji hotelarstwa w tym kraju, obecnej na całym świecie kuchni włoskiej oraz potrzeb i zainteresowań uczniów. Możliwość uczestnictwa w takim projekcie stanowi dla nich dużą atrakcję.

Najważniejsze cele zawodowe to poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu hotelarstwa, gastronomii oraz administracji a tym samym zapewnienie wzrostu jakości kształcenia zawodowego w szkole .

Realizacja oczekiwanych rezultatów zostanie potwierdzona – certyfikatem  Europass –Mobilność oraz  certyfikatem ECVET. Uzyskane certyfikaty ułatwią mobilność  i poprawią perspektywy zatrudnienia i uczenia się przez całe życie w Europie.

Wnioski będą upowszechnione i wykorzystane dla podwyższania jakości kształcenia zawodowego w szkole, w szczególności praktyk zawodowych i przygotowania uczniów do praktycznej części egzaminu zawodowego .

Dzięki uczestniczeniu w praktykach zagranicznych uczniowie staną się bardziej mobilni na europejskim rynku pracy. Zwiększy to również stopień przejrzystości i uznawalności kwalifikacji i kompetencji absolwentów naszej szkoły, podniesie poziom jakości i atrakcyjności kształcenia dla uczniów.

Wartość dofinansowania 316 293,43 PLN , pokrywa 100% wydatków związanych z realizacją projektu.

Praktyki odbędą się w Rimini we Włoszech, w planowanych terminach :

 03-17 czerwca 2017 roku

24czerwca – 08 lipca 2017roku

09-23 września 2017 roku

30 września- 14 października 2017 roku we

21 kwietnia – 05 maja 2018 roku

Koordynator Projektu: Halina Majkowska

 

Skip to content