Lekcje z ZUS

Lekcje z ZUS

5 października naszą szkołę odwiedziła pani Anna Mieczkowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS o/Nowy Sącz i poprowadziła 2 lekcje dla młodzieży z klas III TE w ramach projektu dla szkół ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”.

Jest to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń  (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Udział w Olimpiadzie mogą wziąć uczestnicy projektu „Lekcje z ZUS”. Olimpiada zyskała status olimpiady tematycznej (zawodowej). Od tego roku szkolnego 2021/2022 laureaci i finaliści Olimpiady będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości w zakresie kwalifikacji EKA.05 „Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych”.

Zapraszamy do udziału w kolejnych lekcjach, które poprowadzą już nauczyciele z naszej szkoły i do udziału w etapie szkolnym olimpiady, który odbędzie się 23 listopada br. Więcej informacji można zasięgnąć u p. H. Bubiłek oraz Z. Kucharczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content