Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja
Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Trzeciego maja w Polsce obchodzone jest jedno z najważniejszych Świąt Narodowych. Jest to data uchwalenia konstytucji, podpisanej 3 Maja 1791r. Obchodów tego święta nie mogło zabraknąć w naszej szkole, i dziś odbył się uroczysty apel, upamiętniający to wydarzenie. Uroczystość została zorganizowana przez klasy 1TH i 1TŻiUG przy pomocy też uczniów z kilku innych klas pod opieką pani Beaty Ligary i pani Agaty Piaskowy.
Podczas uroczystego apelu przedstawiono wiele informacji na temat sytuacji politycznej w ówczesnej Polsce, odegrano sceny historyczne, zaśpiewano pieśni, oraz zaprezentowano wzruszający taniec z flagami. Nie zabrakło także odświętnych strojów całej społeczności szkolnej i wyeksponowania symboli narodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content