Poświęcenie Sztandaru oraz uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów

Poświęcenie Sztandaru oraz uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów

Uroczystość poświęcenia nowego sztandaru Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej połączona z pożegnaniem uczniów klas maturalnych

Dzień 29 kwietnia 2022 roku zapisze się w historii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej jako jeden z najważniejszych, nastąpiło bowiem oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Ksiądz Jerzy Raźny – proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej oficjalnie pobłogosławił i poświęcił sztandar szkoły. Pani Dyrektor Katarzyna Wacławik przyjęła złożony dar od Rady Rodziców i fundatorów nowego Sztandaru, następnie wręczając uczniom zwróciła uwagę na otoczenie go szacunkiem jako symbol honoru, godności i najgłębszej więzi z Patronem i Ojczyzną. Prosiła by strzec go, a swoją nauką i postawą umacniać autorytet szkoły. Uroczystość uświetniła obecność wyjątkowych gości: Pana Mieczysława Urygi – Starosty Limanowskiego, Pana Grzegorza Wójcika – Radnego Powiatu Limanowskiego, Rady Rodziców Zespołu Szkół Ponadpodstawowych oraz Pana Karola Zamiary – wykonawcy nowego sztandaru – absolwenta naszej szkoły. Uczniowie przypomnieli krótko życiorys patrona szkoły inżyniera Józefa Marka, po czym wyżej wymienieni goście zabrali głos, złożyli przy tym podziękowania dla wszystkich fundatorów i organizatorów dzisiejszej uroczystości. Najlepszym uczniom klas IV zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za zaangażowanie w życie szkolne przez okres czterech lat nauki.

Druga część akademii przeznaczona była tylko i wyłącznie tegorocznym absolwentom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej. Uczniowie klasy III TE, III TH oraz III TŻ/TL pożegnali uczniów słowami Jana Pawła II – Wielkiego Polaka, przygotowaną prezentacją specjalnie dla nich oraz pięknymi breloczkami w kształcie czterolistnej koniczyny z wymowną nazwą naszej szkoły. Coś się kończy, by mogło coś innego się zacząć, pożegnania są trudne, niejednemu z obecnych na tej wyjątkowej uroczystości łezka w oku się zakręciła, toteż młodzież naszej szkoły chciała wywołać uśmiech na twarzach maturzystów i przygotowała wraz z opiekunami Panią Ariettą Liberda-Draus oraz Panią Marią Habrzyk program kabaretowy, który miał na celu rozweselić absolwentów w tym wspaniałym, ale i trudnym dla nich dniu, bo jakże inaczej nazwać dzień rozstania z wyjątkową rodzinną atmosferą która panuje w naszej szkole, z troskliwymi nauczycielami, wspaniałymi przyjaciółmi z młodszych klas. To właśnie dla klasy IV TE/TH oraz IV TŻiUG aktorzy przygotowali satyrę ukazaną w krzywym zwierciadle, wykazując się olbrzymim talentem i kunsztem aktorskim. Cel zamierzony osiągnięty w 100 procentach. Dziękujemy aktorom i wszystkim, którzy przyczynili się aby dzień ten dla maturzystów był dniem, którego nie zapomną do końca swojego życia. Dziękujemy i do zobaczenia drodzy absolwenci w “dorosłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content