Ogólnopolski Bieg Papieski

Ogólnopolski Bieg Papieski

Ogólnopolski Bieg Papieski

W dniu 15 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Ogólnopolskim Biegu Papieskim Ochotniczych Hufców Pracy w województwie małopolskim. Trasa Biegu liczyła około 3 km. Została wyznaczona częściowo na obszarze Gorczańskiego Parku Narodowego; na trasie Młyny – Polana Trusiówka, a skończyła się na Polanie Papieżówka, w dolinie potoku Kamienica Gorczańska. Celem biegu były obchody Dnia Papieskiego i uczczenie 45 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Znajduje się tam szałas, w którym w sierpniu 1976 roku przez dwa tygodnie mieszkał ówczesny Metropolita Krakowski Karol Wojtyła. Uczestnikom serdecznie gratulujemy za wytrwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content