Konkurs Turbolandeskunde Deutschland

25 marca nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o Niemczech w konkursie Turbolandeskunde Deutschland 🇩🇪🇩🇪🇩🇪 organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
W konkursie wystartowało 5 drużyn. Uczniowie rozwiązywali test składający się ze 100 pytań otwartych i zamkniętych. Test nie należał do najłatwiejszych. Mimo to wszystkie drużyny zaprezentowały naprawdę wysoki poziom, a różnice punktowe pomiędzy drużynami były bardzo niewielkie.
WYNIKI 🏆🏆🏆:
🥇I miejsce – 75 punktów : Aleksandra Dawiec, Paulina Kozyra oraz Gabriela Sater (3aTE)
🥈II miejsce – 69 punktów : Aleksandra Aksamit, Małgorzata Barzyk oraz Martyna Wojtyczka (1TE)
🥉III miejsce – 63 punkty – Karolina Bulas, Paulina Niedojad oraz Angelika Rutkowska (3aTE)
Poza podium znalazły się dwie drużyny, jednak różnica punktów dzielącą ich od pozostałych drużyn była bardzo niewielka, co świadczy o bardzo wysokim poziomie przygotowania uczestników.
Dlatego serdecznie gratulujemy również :
👉Artur Jarosz (3aTE) Ania Jarosz (1TŻ) oraz Monika Wsół (3aTE)
👉Jakub Ciask oraz Oliwia Potoniec (1TL)

Wygrana drużyna już po raz drugi będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim tego konkursu w kwietniu. WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZMAMY KCIUKI ZA NASZE DZIEWCZYNY W KOLEJNYM ETAPIE