Jubileusz 200 rocznicy urodzin Świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

Jubileusz 200 rocznicy urodzin Świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
W niedzielę 6 listopada 2022 roku w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej wspólnota Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przeżywała jubileusz 200 rocznicy urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. O godz. 10.30 uczniowie ZSP im. inż. Józefa Marka oraz schola młodzieżowa pod opieką: s. Lucyny Harmaty i s. Bernadetty Jurkowskiej zaprezentowali montaż: „Głos św. Zygmunta w naszych sercach”, w którym przybliżyli wiernym jego sylwetkę i wartości, którymi kierował się w życiu.
W uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Raźny uczestniczyły Siostry na czele z Matką Generalną Małgorzatą Burek, dyrekcje szkół, nauczyciele, władze miasta, licznie zebrani parafianie oraz zaproszeni goście.
Siostra przełożona Maria Rokosz wygłosiła prelekcję, w której podkreśliła aspekt cierpienia i zesłania Ojca Założyciela w głąb Rosji. Szczególnym miejscem modlitwy za ludzi, którzy przeżyli gehennę wschodu, jest Kaplica Świętych Zesłańców i Męczenników znajdująca się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, której patronuje św. Zygmunt Feliński i bł. ks. Władysław Bukowiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content