E – Twinning po niemiecku

E – Twinning po niemiecku

e Twinning w Ogrodniku czyli pełna chata po niemiecku

Grupa uczniów z naszej szkoły ponownie dołączyła do europejskiej społeczności edukacyjnej eTwinning poprzez udział w projekcie ,,Volles Haus – Pełna chata”.
Uczniowie klasy 1 TE pod opieką Pani Moniki Rapacz realizują projekt w języku niemieckim i współpracują z 27 szkołami w całej Polsce. Wykorzystując różnorodne narzędzia TIK uczniowie tworzą fikcyjną rodzinę, uczą się o niej opowiadać oraz przeprowadzają wywiad. Zajęcia potrwają około dwa miesiące i odbywają się stacjonarnie oraz zdalnie – w ramach zajęć fakultatywnych z języka niemieckiego jak również podczas zajęć lekcyjnych.
Dzięki udziałowi w projekcie zarówno nauczyciele jak i uczniowie poznają aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego.
Do tej pory uczniowie stworzyli swoje własne awatary, przedstawili się na wspólnym padlecie zadając pytania i poznając uczniów z innych szkół oraz chętni stworzyli projekt logo całego projektu. Stworzyliśmy również “ogródki leksykalne” przy pomocy aplikacji answer garden oraz zestawy quizletów potrzebnych do opanowania potrzebnego słownictwa. Przed nami głosowanie na wspólne logo spośród propozycji wszystkich uczestników oraz potyczki leksykalne z pozostałymi szkołami w aplikacji quizlet live.
A co jeszcze? Czas pokaże – z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania. A co to jest eTwinning?
 
Platforma eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Platforma skupia ponad 200 tys szkół oraz blisko 1 milion nauczycieli, którzy komunikują się, współpracują, realizują różnorodne projekty, dzielą się doświadczeniami i współtworzą społeczność edukacyjną w Europie. Uczniowie Ogrodnika realizują aktualnie również projekt z języka angielskiego pod nazwą Six steps to friendship współpracując z innymi szkołami z Polski oraz z Francji. Ten projekt koordynuje Pani Halina Majkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content