Wycieczka klasy II TE do Warszawy

Wycieczka klasy II TE do Warszawy
W dniu 3 kwietnia uczniowie II klasy Techniku Ekonomicznego w ZSP wyruszyli na dwudniową wycieczkę zawodoznawczą z wychowawcą i opiekunem w ramach projektu ,,Rozwój CKZ w Powiecie Limanowskim”.
 
Pierwszym punktem był wyjazd na 30 piętro Pałacu Kultury skąd mogli podziwiać panoramę stolicy. Następnie Traktem Królewskim udali się na Stare Miasto poznając historię tego miejsca. Najważniejszym punktem tego dnia była wizyta w Sejmie RP, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. W trakcie zwiedzania zobaczyli salę sejmową, uczestniczyli w prelekcji na temat pracy Sejmu i historii polskiego parlamentaryzmu, przeszli podziemnym korytarzem gdzie podziwiali makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Po intensywnym dniu udali się na wypoczynek.
 
Drugi dzień wycieczki zawodoznawczej rozpoczęli od zwiedzania Zamku Królewskiego. Następne punkty związane były z ekonomicznym rynkiem finansowym. Udali się na Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie poznali znaczenie pojęć giełdowych. Uczniowie wzięli udział w quzie i zobaczyli film promujący inwestycje giełdowe. Po obiedzie udali się do Centrum Pieniądza NBP, które zrobiło największe wrażenie. Uczniowie zobaczyli zabezpieczenie skarbca, monety kolekcjonerskie oraz poczuli na własnych rękach wagę sztabki złota. Poznali znaki zabezpieczające na banknotach i mieli możliwość porównania oryginału z fałszywką. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content