Szkolny Klub Korespondencyjny

Szkolny Klub Korespondencyjny

Szkolny Klub Korespondencyjny

W ramach rozwijania umiejętności języka angielskiego uczniowie naszej szkoły uczestniczą w kilku przedsięwzięciach.
 
W szkole działa Szkolny Klub Korespondencyjny, gdzie w ramach tradycyjnej wymiany listów i pocztówek, uczniowie korespondują w języku angielskim z rówieśnikami ze szkół średnich we Francji i Szwecji. Oprócz tego realizowany jest projekt Six Steps to Friendship w ramach eTwinning, założeniem którego jest współpraca młodzieży z sześciu szkół. Dzialania w ramach projektu obejmują publikacje zdjęć uczestników oraz ich krajów, zwyczajów i życia codziennego, tworzenie ankiet by dowiedzieć się czegoś więcej na swój temat, rozmowy na chacie i spotkania online. Młodzież naszej szkoły ma tez możliwość współpracy z studentami Indiana University Bloomington w USA, w ramach tej współpracy organizowane są spotkania online na Zoomie podczas których ćwiczymy umiejętności mówienia po angielsku przy okazji poznając ciekawych młodych ludzi i nawiazując nowe przyjaźni. Uczniowie nawiązali również kontakty towarzyskie przez Instagram czy Snapchat, co w obecnej sytuacji zajęć szkolnych online jest wręcz wskazane aby ćwiczyć swoje umiejętności z językowe. Miejmy nadzieję, że współpraca będzie owocna.

Opiekunkami są Halina Majkowska i Teresa Mazurkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content