Szkoła pamięta…

Szkoła pamięta…

Piąta edycja akcji: „Szkoła pamięta”.

Uczniowie naszej szkoły dołączyli także w tym roku do szerokiego grona polskich uczniów, którzy uczcili pamięć o ważnych postaciach i bohaterach wydarzeń historycznych naszego kraju. Pamiętając  o  historii naszej małej ojczyzny, uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy  poległych w walce i ofiarom terroru hitlerowskiego w czasie II wojny  światowej. Zapalili znicze na grobie Sebastiana Flizaka polskiego nauczyciela, etnografa, założyciela i Prezesa Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Mszanie Dolnej, spoczywającego na Cmentarzu parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Akcja pięknie nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content