Rządowy program ograniczania przestępczości

Rządowy program ograniczania przestępczości

Rządowy program ograniczania przestępczości

30 listopada br. w ZSP odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne w ramach “Rządkowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”
Szkolenie poprowadził podinspektor Wojciech Chechelski ekspert z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który przedstawił nahczęściej występujące cyberzagrożenia oraz sposoby reagowania.
Internet oferuje nam dzisiaj nieograniczone zasoby wiedzy, które można wykorzystać w wielu obszarach życia. W Internecie znajdują się jednak treści, które mogą stwarzać zagrożenia, szczególnie niebezpieczne dla młodego pokolenia. Dlatego tak istotne jest, aby posiadać wiedzę dzięki której możemy zminimalizować zagrożenia i korzystać z bezpiecznych zasobów.
Według statystyk, podczas pandemii liczba przestępstw z wykorzystaniem sieci zdecydowanie wzrosła. Prawdziwą plagą w Internecie stał się wszechobecny hejt. Poczucie anonimowości w Internecie nasila takie zachowanie. Niektórzy internauci stosują tzw “podwójne standardy”, w sieci pozwalają sobie na inne zachowania niż w bezpośrednim kontakcie.
Hejter nie widzi krzywdy którą wyrządza odbiorcy, często więc nie zdaje sobie sprawy jak bardzo raniące jest jego zachowanie.
Sprawcy twierdzą, że to miał być żart, wygłup, tymczasem dla ofiar to tragedia i trudne doswiadczenie. Codziennością są załamania nerwowe ofiar.
Pamiętajmy, że w sieci nie jesteśmy anonimowi, zastanówmy się czy nasze słowa napisane w sieci zostałyby wypowiedziane również w realu?
Cykl prelekcji i szkoleń ma miejsce dzięki projektowi “Bezpieczny powiat limanowski -edycja 2022”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content