PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

10 marca w godzinach popołudniowych klasy: 4TEH i 4TŻ udały się do Częstochowy, pod opieką wychowawcy Wiesława Kuczaja, Janiny Filipiak, s. Lucyny Harmaty i ks. Mirosława Lenart, wikariusza parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.
O godz. 21 wspólnie z innymi pielgrzymami uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim (Link do transmisji: http://www.jasnagora.com/studiotv – trzeba znaleźć rozważanie apelowe z 10 marca 2022r.), który rozpoczął modlitwę w kaplicy Matki Bożej. Razem z naszą młodzieżą czuwanie podjęła grupa pielgrzymów z parafii Gorzyce koło Sandomierza, grupa maturzystów ze Szczecina oraz kilku kleryków z Waszyngtonu. Była to okazja do wspólnego ubogacenia siebie nawzajem.
Nasze czuwanie rozpoczęliśmy od wysłuchania konferencji wygłoszonej przez ks. Mirosława, który podkreślił rolę wiary w życiu człowieka. Następnym punktem programu było wysłuchanie historii Jasnej Góry oraz modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież naszej Szkoły. Centralnym punktem było uczestnictwo we Mszy Świętej. Podczas tego wspólnego czuwania młodzież prosiła o pomyślne zdanie egzaminów, ale przede wszystkim o dobre rozeznanie drogi życiowej. Modlitwa na Jasnej Górze była okazją do odejścia od codzienności i zatrzymania się, by przedstawić Bogu wszystkie sprawy, problemy i trudności. Nie zabrakło również wołania o pokój. Młodzież aktywnie włączyła się w przebieg czuwania przez czytanie, prowadzenie różańca i pięknie przygotowany śpiew. Wszystko to wpłynęło na to, że między uczestnikami czuwania wytworzyła się rodzinna, a przede wszystkim modlitewna atmosfera. Warto również podkreślić, że wielu pielgrzymów obecnych z nami na czuwaniu gratulowało postawy naszej młodzieży i dziękowało za ich świadectwo.
Niech to umocnienie duchowe dodaje sił naszym maturzystom i zaowocuje w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content