Ogólnopolski Konkurs „Akademia Wiedzy o Prawie”

Ogólnopolski Konkurs „Akademia Wiedzy o Prawie”

Ogólnopolski Konkurs „Akademia Wiedzy o Prawie”

29 marca 2021 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie” organizowanym przez Krajową Izba Radców Prawnych w Warszawie.

Uczniowie mieli do rozwiązania test online składający się z 50 pytać dotyczący zagadnień z Konstytucji, Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz praw dziecka.  

Nasi uczniowie osiągnęli wysokie lokaty i tym samym zakwalifikowali się do etapu II. Wśród zakwalifikowanych znaleźli się: Paulina Niedojad z klasy IIa TE, Alicja Kowalczyk z klasy III TE, Paulina Kozyra z klasy IIa TE, Joanna Wacławik z klasy IV TH oraz Izabela Piwowar z klasy II TE. 

Etap II – okręgowy polegał będzie na rozwiązaniu kazusu poprzez udzielenie on-line odpowiedzi na 20 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Zakres tematyczny drugiego etapu jest bardzo szeroki i obejmuje zagadnienia z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa karnego, prawa pracy, praw autorskich oraz praw konsumenta.

Głównym założeniem konkursu jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej młodzieży, a także kształtowanie postaw szacunku do prawa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content