Narodowe Czytanie “Nad Niemnem”

Narodowe Czytanie “Nad Niemnem”
Apel z okazji Narodowego Czytania “Nad Niemnem” był wzruszającym doświadczeniem, które przybliżyło uczestników do jednego z najważniejszych dzieł polskiej literatury. Szczególny urok dodawała różnorodność czytających- zarówno nauczyciele, jak i uczniowie dzielili się swoją interpretacją tekstu. Wyróżnić należy interpretację pani Arietty Liberdy- Draus, nauczycielki matematyki oraz pana Wiesława Kuczaja, nauczyciela biologii. Ich głosy wniosły unikalny ton i podkreśliły wielowymiarowość tej powieści.
Wyjątkowo zachwycili uczniowie klasy I LO, którzy wypadli rewelacyjnie, świadcząc o wysokim poziomie przygotowania.
Było wspaniale obserwować , jak różne pokolenia łączą się w jednym celu- celebrowaniu polskiej literatury. Cieszę się, że takie inicjatywy są kontynuowane i mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze więcej osób będzie mogło doświadczyć magii Narodowego Czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content