Lekcje z Temidą

Lekcje z Temidą

W dniach 2 i 9 lutego 2022 r. wszystkie klasy technikum ekonomicznego wzięły udział w projekcie „Lekcje z Temidą”. To program edukacyjny, prowadzony w szkołach przez przedstawicieli Fundacji ,,Altum” pod patronatem Ministra Sprawiedliwości. Jego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Lekcje były prowadzone przez radcę prawnego w dwugodzinnych blokach a tematyka spotkania była bardzo zróżnicowana i dotyczyła cyberprzestępczości i jak się przed nią chronić, anonimowości w internecie, odpowiedzialności karnej, stalkingu, prześladowań w szkole.

Zajęcia były urozmaicone filmikami, które przedstawiały problemy ówczesnej młodzieży głównie bezpieczeństwa w internecie. Uczniowie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania a na zakończenie zrobili pamiątkowe zdjęcie i rozwiązali quiz na temat omawianych zagadnień.

W trakcie zajęć uczniowie mogli się dowiedzieć jak dostać się na studia prawnicze, jakie dają możliwości rozwoju oraz jakie zawody prawnicze można po studiach wykonywać.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony https://lekcjeztemida.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content