Wycieczka do Wiednia i Republiki Czeskiej

Wycieczka do Wiednia i Republiki Czeskiej
W dniach od 22 do 24 maja uczniowie klas 2 TE, 2TL,3TEL,3TŻ, 4aTL wraz z opiekunami brali udział w 3 dniowej wycieczce do Wiednia i Republiki Czeskiej. Pierwszym punktem podróży był Park Krajobrazowy Morawski Kras, gdzie uczniowie zwiedzili jaskinię Punkve i udali się na przeprawę łodziami podziemną rzeką podziwiając groty. W drugim dniu po śniadaniu udali się, by zwiedzić Wiedeń. Wraz z Panią przewodnik zwiedzili Hundertwasserhaus, Muzeum Techniki, Katedrę św. Szczepana, Ratusz oraz Stare Miasto, a wieczorem udali się na wzgórze Kahlenberg, gdzie mogli podziwiać panoramę Wiednia. W ostatnim dniu zwiedzili wnętrza Schonbrunnu i rezydencji Hofburg, gdzie podziwiali komnaty cesarskiej pary: Franciszka Józefa i jego małżonki. Byli również w Powozowni, w której znajdują się powozy dynastii Habsburgów. Młodzież wraz z opiekunami pożegnała Wiedeń w Muzeum Historii Naturalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content