Wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów
“Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” S. Żeromski
W dniu 8 grudnia w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród najzdolniejszej młodzieży z Małopolski znalazły sie dwie nasze uczennice Małgorzata Barzyk z klasy 2 TE oraz Patrycja Wojtyczko z klasy 4 TE.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Uroczystość rozpoczęła pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty witając zgromadzonych gości: młodzież, rodziców oraz dyrektorów małopolskich szkół.
W przemowie powitalnej pani Wicekurator podkreśliła, że wysokim wynikom w nauce niejednokrotnie towarzyszą ogromne sukcesy artystyczne, sportowe oraz działalność społeczna uczniów.
Następnie pani Wicekurator skierowała podziękowania do rodziców, którzy zapewniają fundamentalne warunki oraz motywują do osiągania coraz większych sukcesów.
Nie należy również zapominać o drugiej rodzinie, która odgrywa kluczową rolę w edukacji. Każdy z uczniów ma nauczycieli mistrzów, którzy pomagają, dopingują a czasem strofują. Podziękowania zostały skierowane również do dyrektorów, którzy są mózgiem szkoły i mają znaczny udział w sukcesach uczniów. Na końcu podziękowania zostały skierowane do organów prowadzących między innymi za bardzo dobre wyposażenie małopolskich szkół. Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycje w edukację.
Na zakończenie pani Wicekurator złożyła życzenia młodym, aby oprócz posiadania wiedzy i kompetencji chcieli być mądrymi i dobrymi ludzmi.
“Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym” Heraklin z Efezu. Gratulujemy naszym Stypendystkom i życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content