Wizyta w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu

Wizyta w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu

W czwartek 9.11.2023 uczniowie klasy 4 TŻ oraz klasy 4 TH odwiedzili Zakład Karny w Nowym Wiśniczu w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego “W służbie prawu”. Wzięliśmy udział w zajęciach z zakresu edukacji prawnej młodzieży związanej z prewencją przestępstw. Spacer po jednostce penitencjarnej, codzienne życie w więzieniu oraz spotkanie z jednym z osadzonych – te elementy wizyty na pewno były momentem do refleksji nad tym, jak toczą się losy życia i jakie konsekwencje mogą mieć nasze czyny. Po wizycie w Zakładzie Karnym zwiedziliśmy jeszcze Zamek w Wiśniczu należący do rodziny Lubomirskich, gdzie m.in. zobaczyliśmy pierwszą polską książkę kucharską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content