Wirtualna konferencja dla uczniów szkół zorganizowana przez Goethe-Institut

Wirtualna konferencja dla uczniów szkół zorganizowana przez Goethe-Institut

Wirtualna konferencja dla uczniów szkół o profilu zawodowym zorganizowana przez Goethe-Institut

Kiedy jedni się bawią i odpoczywają 😁, inni się … szkolą 🧐🙆‍♂️
Dnia 30 listopada nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w wirtualnej konferencji dla uczniów szkół o profilu zawodowym. Konferencję zorganizował Goethe-Institut 🇩🇪🇩🇪🇩🇪 we współpracy z Wirtualnym Centrum Targowo-Konferencyjnym AVATARLAND. W tej nietypowej konferencji wzięło udział ok 20 szkół z całej Polski, w tym również nasza szkoła. Wydarzenie rozpoczęło się o 9:30 powitaniem i przedstawieniem programu. Pierwszy wykład dotyczył efektywnej nauki języka niemieckiego. W dalszej kolejności uczniowie mogli zapoznać się z ofertą firm niemieckich skierowaną do przyszłych absolwentów szkół o profilu zawodowym oraz poznać zasady rekrutacji i wymagania stawiane przyszłym pracownikom. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób duże firmy sprawdzają znajomość języka u swoich przyszłych pracowników i dlaczego w swoim CV warto zaznaczyć, że oprócz języka angielskiego posługujemy się również językiem niemieckim, nawet jeżeli jest to dopiero poziom A1/A2. Na sam koniec zaprezentowane zostały możliwości studiowania w Niemczech. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na pytania, od czego zacząć, gdzie zasięgnąć potrzebnych informacji, o jakie stypendia można się starać oraz dowiedzieli się, dlaczego warto studiować w mniejszych ośrodkach akademickich. 👨‍🎓👩‍🎓Cała konferencja zakończyła się wirtualną dyskoteką. Sam udział w tym nietypowym wirtualnym wydarzeniu była na pewno nowym doświadczeniem dla naszych uczniów, a całe wydarzenie podsumować możemy jednym zdaniem: Znajomość języka niemieckiego jako drugiego języka obcego (obok angielskiego, którym po prostu posługiwać się musimy) jest naszym dodatkowym bardzo istotnym atutem w procesie przyszłej rekrutacji zawodowej na różne stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content