Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w ZSP

Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w ZSP

Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w ZSP

W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”. Akcja uwolnij swoją książkę, czyli bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. W Polsce idei przyświeca hasło: „Książki nie lubią być uwięzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych  po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się przy sklepiku szkolnym, obok sali 39. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem przekazać do obiegu. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.  Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, nabiera życia wówczas, gdy jest czytana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content