Sukcesy

SUKCESY sportowe
NASZYCH UCZNIÓW

Rok Szkolny 2018/2019

11-2018  Sportowy listopad

III miejsce naszych Piłkarzy Ręcznych. Po zwariowanym Turnieju ,walczyli z Derbowym rywalem  INSTALEM. Zacięte spotkanie skończyło się 7:3. Świetna i ambitna postawa naszej młodej drużyny. Wielkie podziękowania i gratulacje. KADRA: Patryk KrzysztofPatryk BieniekPatryk WęglarzBartek RatajRafał KlimekŁukasz KlimekDawid SłońskiMaks FranczykMaksymilian Jordan, Piotrek Karpierz.

 10-2018  Dziewczyny z IV TE znów na podium, tym razem… Tenis Stołowy

 31 październik 2018 to dzień ambitnego występu naszej Reprezentacji w Tenisie Stołowym: III miejsce dziewczyn oraz IV miejsce chłopców. Nasza drużyna, dziewczyn, reprezentowana przez Anię Surówkę i Darię Myszogląd wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu. Dziewczyny zostawiły w pokonanym polu takie drużyny jak Ekonom Limanowa, Liceum Ogólnokształcące w Limanowej, ZSTI w Mszanie Dolnej oraz ZST i O w Limanowej.

Nasi chłopcy: Łukasz Klimek oraz Rafał Klimek grali bardzo ambitnie i zajeli IV Miejsce. Bitwę o podium przegrali symboliczną “jedną piłką”. Warto wspomnieć że zawody Tenisa są zawsze mocno obstawione przez zawodników występujących w klubach. Tym bardziej tak wysokie miejsca naszych zawodników są powodem do dumy.

Dziekujemy naszym uczniom za udział i reprezentowanie szkoły. Wielkie gratulacje i podziękowania za ambitną postawę i poświęcony czas oraz energię.

Rok Szkolny 2016/2017

06-2017  Lekkoatletyka powraca…

W dniu 6 czerwca na terenie Mszany Dolnej na stadionie sportowym ks Turbacz im. Jana Ciszewskiego odbyły się zawody na szczeblu powiatowym szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach brało udział 7 szkół z powiatu limanowskiego, w punktacji generalnej nasza szkoła zajęła 3 miejsce, natomiast indywidualnie dziewczyny ZSP były nie do pokonania, zajmując:
* pierwsze miejsce w sztafecie 4×100 ustanawiając nowy rekord szkoły z czasem 55,65s w składzie: 

 * Pierwsze miejsce w skoku w dal, które zajęła Monika Drąg z wynikiem 4,49m tuż za jej plecami była Sylwia Porębska zajmując 3 miejsce z wynikiem 4,23m
* W biegu sprinterskim na 400m mistrzynią powiatu z czasem 1,06 min została Magda Duda , która także spróbowała swoich sił w pchnięciu kulą i poza konkurencją zdobyła najlepszy wynik 9,33m. Również na 400 m świetnie pobiegła Agnieszka Wsół.
* W biegach długich na 800m bardzo dobrze spisała się Klaudia Kozak 
 

 05-2017  Zawody w piłce nożnej “6 osobowej”

Ogrodnik uczestniczył w mocno obstawionym turnieju, gdzie grali najlepsi młodzi piłkarze z roczników 99 i 00. Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Ogrodnik pokonał w fazie grupowej Tymbark oraz Install. Porażka z Ekonomem(zwycięzcą i absolutnie najlepszą ekipą turnieju) sprawiła ze graliśmy z Mechanikiem o III miejsce. Niestety brakło sił i w tym spotkaniu nasz “TERROR SKŁAD” przegrał 5:2. Świetne zawody rozegrał Marcin Wójciak, Damian Smoleń oraz Zygmunt Zawodniak. Kapitalny mecz i dwie bramki w meczu derbowy z Instalem , Arka Wąchały, dały nam zwycięstwo 3:2 i to w sytuacji gdzie przegrywaliśmy 2:0. ŚWIETNA I AMBITNA POSTAWA NASZYCH MŁODYCH. Tym turniejem przejmują pałeczkę po “legendarnym roczniku 1997”. Na ich barkach będzie teraz reprezentowanie OGRODNIKA. Dziękujemy za poświęcenie i walkę.

11-2016  Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w piłce ręcznej w ramach Licealiady Młodzieży

 Miło nam pogratulować zajęcia przez dziewczyny z naszej szkoły I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w piłce ręcznej w ramach Licealiady Młodzieży. Mistrzowski skład to: Sylwia Porębska, Magdalena Mysza, Dominika Napora, Brzezicka Anna, Drąg Monika, Kowal Natalia, Zięba Maria, Jarosz Dominika, Popławska Justyna, Duda Magdalena, Wożniak Kasia.

 Jak to w życiu bywa dziewczyny okazały się być lepsze od chłopców…  Oczywiście chłopcom też gratulujemy choć byli troszkę gorsi, zajęli III  miejsce. Skład chłopców:  Kowal Stanisław, Drąg Przemek, Przybytek Michał,  Stopka Krzysztof, Kowalczyk Kamil, Kałuża Łukasz, Matuła Patryk, Pałys Jakub, Trybuła Jacek, Smoleń Damian.

 Dziewczętom gratulujemy awansu do zawodów rejonowych i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 29-09-2016  Powiatowa Licealiada w Szkolnej Korespondencyjnej Lidze LA – I rzut

 Reprezentacja szkoły uplasowała się w ogólnej punktacji na III miejscu.

 W szczególności :

800 m– I miejsce (Mistrzostwo Powiatu Limnowskiego) Duda Magdalena

400 m- II miejsce (Vice-Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego) Jania Klaudia

skok w dal- II miejsce (Vice-Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego ) Drąg Monika

 Wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

27-09-2016  Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Nasza reprezentacja w składzie: Stożek Ela, Porębska Sylwia, Duda Magda, Broźna Natalia, Wsół Agnieszka, Węglarz Klaudia, Kozak Klaudia, Tęcza Kacza, Kinga Kaczor, Pawlaczyk Zuza zdobyła 4 miejsce.
Gratulujemy serdecznie!

20-09-2016  Mistrzostwa Powiatu w Kolarstwie Górskim

 Reprezentantem szkoły był Jakub Szarek z IV TŻ i UG, który zajął 6 miejsce. Gratulujemy!

Rok szkolny 2015/2016

05-02-2016 Powiatowe zawody szachowe

KAMIL PAJDZIK ZNÓW BEZKONKURENCYJNY! Na szachowych mistrzostwach powiatu Kamil Pajdzik nie miał sobie równych i czwarty raz z rzędu zdobył tytuł mistrzowski! Ale największą sensację sprawił Dawid Lupa, który z Limanowej przywiózł tytuł wicemistrza powiatu zdobywając srebrny medal! Wielkie gratulacje dla obu! Na wysokim 9 miejscu uplasował się jeszcze Benek Zając. W klasyfikacji drużynowej mamy złoty medal, a drużyna zagrała w składzie: Kamil Pajdzik, Dawid Lupa, Benek Zając, Rafał Słoński, Michał Kotarba, Sławek Pajdzik, Patryk Niedojad, Jola Pajdzik, Justyna Michalak, Karolina Jackowiec no i oczywiście Jasiu Ryś. W punktacji dużynowej liczył się wynik trzech najlepszych chłopców i jednej najlepszej dziewczyny. Gratulacje dla wszystkich!

02-10-2015 Lekkoatletki ponownie na medal

Tak jak w ubiegłym roku, bardzo udanie rozpoczęły rywalizację sportową nasze dziewczęta w zawodach sportowych szkół ponadgimnazjalnych powiatu limanowskiego. Miniony tydzień został zdominowany przez lekkoatletów. Najpierw w rywalizacji sztafet w biegach przełajowych dziewczyny stanęły na podium zajmując drugie miejsce i uzyskując awans do zawodów wojewódzkich. Dwa dni później rozegrano indywidualne mistrzostwa powiatu limanowskiego w lekkoatletyce i również tutaj nie obeszło się bez medali. Monika Drąg z klasy pierwszej technikum ekonomicznego  została mistrzynią powiatu w skoku w dal, Agnieszka Czopek wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą, również brąz przywiozła Klaudia Jania wywalczony w biegu na 400 m. Sukcesem zakończyła się także rywalizacja sztafet, sztafeta szwedzka wywalczyła srebrny medal, a sztafeta 4 x 100 m medal brązowy.

Serdecznie gratulujemy dziewczyną oraz ich trenerce mgr Beacie Ligarze!

Rok szkolny 2014/2015

23-01-2015 Kolejne sukcesy naszych szachistów

Już przyzwyczailiśmy się do sukcesów jakie odnoszą w ostatnich latach nasi uczniowie w królewskiej grze jaką są szachy. Co roku wspinamy się coraz wyżej zajmując miejsca na podium. Podobnie było także w miniony piątek, gdzie Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej rozegrano XXII już Licealiadę szachową. Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach wśród chłopców nie miał sobie równych i  zwyciężył uzyskując tytuł mistrza powiatu szkół średnich Kamil Pajdzik z klasy IIIa technikum żywienia. Warto podkreślić, że Kamil od trzech lat nie przegrał jeszcze ani jednej partii w tych turniejach i mamy nadzieję, że dobrą passę podtrzyma także za rok. Dobre 9 miejsce wywalczył Dawid Lupa z klasy II technikum logistycznego zdobywając cenne punkty dla drużyny. W kategorii dziewcząt tuż za podium na czwartym miejscu uplasowała się siostra Kamila Jola Pajdzik, a 12 była Karolina Jackowiec.

 Te dobre występy indywidualne przełożyły się także na wynik drużynowy. Drużyn dziewcząt zajęła w klasyfikacji szkół miejsce trzecie, a panowie wdrapali się na drugi stopień podium. Gratulujemy!

01-2015 Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

Jak co roku nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w zawodach tenisa stołowego walcząc o tytuł najlepszego i najlepszej w naszej szkole. Jak co roku poziom był mocno zróżnicowany, ale po trzygodzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych tenisistów. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wśród dziewcząt kolejność była następująca:

  1. Paulina Marszalik klasa IV technikum żywienia
  2. Magdalena Wątor klasa IV technikum żywienia
  3. Karolina Jackowiec klasa III a technikum żywienia

Najlepsi wśród chłopców to:

  1. Przemysław Drąg klasa II technikum ekonomiczne
  2. Stanisław Kowal klasa II technikum logistyczne
  3. Mariusz Sochacki klasa II technikum logistyczne

 11-2014 Kolejny rok dominacji w piłce ręcznej

Nawet najmniejszych nadziei nie dały rywalkom nasze szczypiornistki na nawiązanie walki  o mistrzostwo powiatu limanowskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Podobnie jak w poprzednim roku nasze dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze zdobywając 30 bramek, a tracąc zaledwie 6 goli. Wydawało się, że po odejście kilku czołowych zawodniczek, które w tym roku zdały maturę,  nasz zespół będzie z trudem bronił tytułu wywalczonego w minionym sezonie. Jednak odmłodzony zespól bardzo pewnie awansował do zawodów rejonowych zajmując pierwsze miejsce. Trzymamy kciuki za kolejny sukces.

Skład zwycięskiej drużyny:  Anna Karpierz, Kinga Bień Magda Pazdur, Dorota Świerk, Karolina Jackowiec, Sylwia Porębska, Dorota Marduła, Marcelina Jackowiec, Gabrysia Kowal, Paulina Misiura, Klaudia Lupa, Weronika Kornaś, Magda Mysza, Paulina Marszalik, Dominika Napora, Angelika Napora. Gratulujemy!

10-2014 Lekkoatleci znów punktują

W rozegranych na stadionie Turbacza powiatu limanowskiego w indywidualnych mistrzostwach lekkoatletycznych szkół ponadgimnazjalnych nasi reprezentaci ponownie jak tydzień wcześniej kilkakrotnie plasowali się na podium.  Najlepiej zaprezentowała się Klaudia Jania z klasy pierwszej technikum hotelarskiego, która zdobyła złoty medal.

Medale srebrne wywalczyli: Angelika Krzysztof w soku w dal, Mariusz Stopka w biegu na 100 m, a brąz w pchnięciu kulą zdobyła Agnieszka Czopek. Ponadto tuż za podium uplasowało się kilkoro pozostałych naszych reprezentantów: Aneta Chałon, Jakub Szarek, Sylwia Skiba, Marcelina Jackowiec, Elżbieta Stożek, Beata Cież i Sylwia Porębska. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

10-2014 Cztery razy podium

W zimnie i przy nieprzyjemnym wietrze walczyli lekkoatleci w pierwszym powiatowym drużynowym rzucie Licealiady. Mimo tych ciężkich warunków i osłabionego składu nasi zawodnicy dzielnie stawili czoła rywalom  cztery razy wdrapując się na podium. Najlepiej spisała się nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Anna Karpierz z klasy IV technikum żywienia zdobywając złoty medal w skoku w dal. To miłe uwieńczenie kariery sportowej, gdyż w tym roku czeka Ją podejście do matury, a warto podkreślić, że Ania reprezentowała szkołę na zawodach we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Srebro wywalczyła w swoim debiucie na 400 metrów Klaudia Jania z klasy pierwszej  technikum hotelarskiego, a brązowe medale zdobyliśmy w pchnięciu kulą: wśród dziewczyn postarała się o to Edyta Misiura oraz wśród chłopców Przemek Drąg. Gratulujemy!

Rok szkolny 2013/2014

31-03-2014 Podium naszych szczypiornistek

W ostatni dzień marca w hali sportowej w Łącku rozegrano rejonowe mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt w piłce ręcznej. W zawodach wzięły udział cztery zespoły, które awansowały z wcześniejszych eliminacji: ZSP Mszana Dolna, LO Biecz, ZS Marcinkowice, II LO Nowy Sącz. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym i po zaciętej walce nasz zespół wywalczył trzecie miejsce. To największy sukces naszych szczypiornistek od wielu lat. Wyniki naszego zespołu:

  • Mszana – LO Biecz                    9 : 1
  • Mszana – II LO Nowy Sącz      2 : 8
  • Mszana  – ZS Marcinkowice      4 : 7

Nasza drużyna wystąpiła w składzie Natalia Raczak, Dorota Marduła, Anna Karpierz, Magdalena Pazdur, Lidia Domagała, Marcelina Jania, Justyna Żądło, Sylwia Gorczyca, Karolina Jackowiec, Gabriela Kowal, Angelika Górniak, Edyta Misiura. Zawodniczki mocno dopingowała niezawodna grupa kibiców z klasy drugiej TE/TL. Gratulujemy!

02-2014 Zawody w narciarstwie alpejskim

 Na resztkach śniegu rozegrano na łysej Górze koło Limanowej licealiadę szkół ponadgimnazjalnych o mistrzostwo powiatu limanowskiego w narciarstwie alpejskim. Niektórzy ze startujących praktycznie pierwszy raz w tym roku założyli narty z braku białego puchu i jak się okazało z dobrym skutkiem.  Miło nam donieść, że po raz pierwszy mistrzynią powiatu wśród dziewcząt została nasza uczennica Sylwia Misiura z klasy I TH, a nasz żeński zespół wywalczył brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Sylwię w drużynie dzielnie wspomagały Angelika Górniak i Ela Stożek obie uczennice także klasy I TH.

Tylko o stopień niżej, bo na czwartym miejscu w drużynówce uplasowali się nasi mężczyźni w składzie Karol Rapacz, Krystian Kuczaj i Dawid Lupa.  Sylwia Misiura, Angelika Górniak oraz Karol Rapacz uzyskali awans na zawody wojewódzkie. Wszystkim gratulujemy!

02-2014 Zawody halowej piłki nożnej – III miejsce naszych dziewcząt

O wspaniały występ postarały się dziewczęta w zawodach halowej piłki nożnej szkół średnich powiatu limanowskiego, które wywalczyły brązowy medal  pokonując ZSO i Z Limanowa w decydującym starciu o trzecie miejsce. Skład zespołu dziewcząt:  Justyna Żądło, Lidia Domagała, Marcelina Jania, Magdalena Mysza, Angelika Górniak, Dominika Napora, Paulina Korzeń, Klaudia Lupa, Maria Zięba, Wernika Kornaś, Angelika Napora.

01-2014 Zawody szachowe – kolejne sukcesy Kamila

Jeszcze dobrze się ten rok nie zaczął, a nasz najlepszy szachista Kamil Pajdzik już trzy razy stawał na podium w różnych turniejach szachowych. Kamil wystąpił z powodzeniem na turnieju w Zawoji i w Krakowie. I tak w Zawoji zdobył pierwsze miejsce w młodszej kategorii w turnieju o Puchar Wójta Gminy Zawoja, a w Krakowie zajął III miejsce w Mistrzostwach Małopolski Juniorów Starszych. Serdecznie gratulujemy!

01-2014 Zawody szachowe – I miejsce Kamila Pajdzika

 Bardzo dobrze spisali się nasi szachiści na rozegranej w Limanowej Powiatowej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach. Po raz już drugi rok z rzędu złoty medal wywalczył uczeń II klasy technikum żywienia naszej szkoły Kamil Pajdzik, który nie dał szans rywalom wygrywając wszystkie swoje mecze. Miłą niespodziankę sprawiła Karolina Jackowiec z tej samej klasy, która startując pierwszy raz na turnieju szachowym wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal. Nasi zawodnicy będą nas teraz reprezentować  pod koniec lutego w zawodach rejonowych, które odbędą się w Olkuszu. Trzymamy kciuki. W punktacji zespołowej drużyna „Ogrodnika” w składzie Kamil Pajdzik, Karolina Jackowiec, Dawid Lupa, Benedykt Zając wywalczyła czwarte miejsce.

10-2013 Licealiada w piłce ręcznej – I miejsce naszych dziewcząt

Znakomicie spisują się  dziewczęta naszej szkoły  w rozgrywkach sportowych szkół ponadgimnazjalnych powiatu limanowskiego w obecnym roku szkolnym.  Po zwycięstwie w sztafetowych biegach przełajowych przyszło się sprawdzić naszym dziewczętom  w zawodach Licealiady w piłce ręcznej. Na parkietach w Limanowej nasz zespół nie dał szans rywalkom  i zwyciężył we wszystkich rozegranych meczach zdobywając pierwsze miejsce i przepustkę na zawody rejonowe, które rozegrane zostaną  w marcu 2014 r. w Nowym Sączu. W naszym zespole zagrały: Natalia Raczak, Lidia Domagała, Marcelina Jania, Justyna Żądło, Sylwia Gorczyca, Edyta Misiura, Anna Karpierz, Natalia Pazdur, Gabriela Kowal, Paulina Misiura, Kinga Bień, Paulina Marszalik, Agnieszka Kulig.

21-10-2013 Zawody lekkoatletyczne Szkolnej Drużynowej Ligii LA

 21 października na stadionie w Mszanie Dolnej rozegrane zostały lekkoatletyczne zawody Szkolnej Drużynowej Ligi LA szkół średnich. Kilka dobrych rezultatów osiągnęli nasi uczniowie. W pchnięciu kulą w kategorii junior starszy zwyciężył Piotr Marszalik wynikiem 10,80 m, drugie miejsce w kuli wywalczyła Edyta Misiura z wynikiem 8,84 m, Klaudia Lupa zajęła drugie trzecie miejsce na dystansie 400 m, także trzecią lokatę wywalczyła nasza sztafeta dziewcząt 4×100 m, bardzo dodrze spisała się sztafeta chłopców, którzy w składzie Mariusz Stopka, Janusz Myszogląd, Kamil Kowalczyk, Adrian Knapik zajęła drugie miejsce i ustanowiła nowy rekord szkoły czasem 47,35 s.

10-2013 Wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe

Bardzo dobrze spisała się sztafeta dziewcząt naszej szkoły w mistrzostwach powiatu limanowskiego w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 1000 m. Dziewczęta zdecydowanie zwyciężyły w zawodach rozegranych w Limanowej natomiast drużyna chłopców zajęła  szóste miejsce. Tydzień później, w wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych, nasz zespół dziewcząt wywalczył 9 lokatę (na 28 startujących zespołów) w zawodach wojewódzkich rozegranych na lotnisku w Nowym Targu.  Nasze złotka startowały w składzie: Beta Cież, Natalia Raczak, Magda Wysopal, Dominika Rucka, Anna Karpierz, Ewelina Kępowicz, Aneta Chałon, Paulina Kubowicz, Klaudia Lupa, Renata Strama, Sylwia Gorczyca, Halina Bolisęga, Paulina Korzeń.

21-09-2013 Dorota Dudzik Mistrzynią Polski Południowej w Motocrossie

 Fenomenalnie wręcz spisała się nasza uczennica Dorota Dudzik w swoim debiucie w Mistrzostwach Polski Południowej w motocrossie. W zawodach rozegranych w Osielcu wygrała wśród kobiet, a był to jej w ogóle pierwszy start w jakichkolwiek zawodach. Do tej pory jeździła sobie rekreacyjnie na motorze wokół Mszany, Kamienicy, Rabki. Dorota jest uczennicą klasy II technikum ekonomicznego, a od trzech tygodni zawodniczką klubu MKS Gorce. Zawody rozegrane w Osielcu były pierwszą edycją cyklu składającego się z pięciu startów. Oczywiście życzymy sukcesów w kolejnych zawodach i  czekamy na kolejne podium.

Rok szkolny 2012/2013

30-11-2012 Kamil Pajdzik czwarty w Małopolsce

Kamil Pajdzik czwarty w Małopolsce Duży sukces odniósł nasz uczeń Kamil Pajdzik z klasy pierwszej Technikum Żywienia. Startując w Małopolskim finale Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Szachach rozgrywanych w Krakowie, zdobył tam wysokie czwarte miejsce. Gratulujemy! Na co dzień Kamil trenuje obecnie w Myślenickim Ludowym Klubie Szachowym.

28-03-2012 Brązowy medal Dawida

Brązowy medal Dawida Kolejny duży sukces odniósł Dawid Skawiańczyk, uczeń klasy drugiej Technikum Żywienia . Na rozegranych w marcu w Kleszczowie Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Low – Kick Dawid zdobył brązowy medal w kategorii junior starszy. Gratulujemy! To nie pierwszy jego sukces w sportach walki. W roku ubiegłym podobnie jak teraz Dawid zajął trzecie miejsce także w Mistrzostwach Polski w kickboxingu oraz został wicemistrzem Małopolski w swojej kategorii wagowej.

8-12-2011 Nasi popłynęli w Limanowej

Nasi popłynęli w Limanowej W tym roku po raz pierwszy została rozegrana Licealiada szkół ponadgimnazjalnych powiatu limanowskiego w pływaniu. Otwarcie basenu w Limanowej pozwoliło wprowadzić tę dyscyplinę do kalendarza zawodów sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Limanowej. Miło nam poinformować, że także co niektórzy nasi uczniowie czują się jak ryba w wodzie. Na limanowski basen wybrała się pod czujnym okiem pana mgr Jarosława Kordeczki skromna jeszcze w tym roku ekipa w liczbie dwóch pływających, ale za to wrócili z medalem. Bardzo dobrze spisał się Dawid Skawiańczyk z klasy II Technikum Żywienia, który został wicemistrzem powiatu na dystansie 50 m stylem klasyczny, a w stylu dowolnym na tym samym dystansie zajął 6 miejsce. Mocno wspierał go Przemek Stanisławek z klasy I Technikum Hotelarskiego, który jednak na podium się tym razem nie wcisnął, ale za rok ……

27-10-2011 Rozpoczęły od zwycięstwa w sztafetach

Bardzo dobrze spisały się nasze dziewczęta w pierwszych w tym roku zawodach sportowych szkół ponadgimnazjalnych. We wrześniu nasza sztafeta dziewcząt nie dała szans zawodniczką z innych szkół i zdecydowanie wygrała sztafetowe biegi przełajowe rozegrane w ramach powiatowej licealiady w Limanowej. Nasze dziewczęta biegły w składzie: Dominika Rucka, Justyna Żądło, Magda Wysopal, Halina Bolisęga, Kinga Kapłoniak, Ewa Kiczmal, Sylwia Gorczyca, Natalia Wątor, Lidia Domagała, Paulina Kołodziej. Równie dobrze zaprezentowała się drużyna dziewcząt w powiatowej lidze lekkoatletycznej rozegranej na stadionie sportowym w Mszanie Dolnej. Nasz zespół zajął drugie miejsce i uzyskał awans do zawodów wojewódzkich w Krakowie. Najlepiej z naszej drużyny wypadła sztafeta dziewcząt 4 x 100 m, która w składzie Lidia Domagała, Marcelina Jania, Edyta Świder, Anna Karpierz wygrała tą konkurencję i ustanowiła rekord szkoły z czasem 00:57,25 s. Konkurs pchnięcia kulą wygrała Aleksandra Wojciarczyk, w biegu na 400m Edyta Świder była druga, a Paulina Kołodziej zajęła 3 miejsce na dystansie 800 m. Wśród chłopców warto odnotować dobrą postawę naszych skoczków dal. W tej konkurencji zwyciężył Janusz Myszogląd z klasy I TŻ, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Stopka z klasy III b TH. Opiekunem naszych zawodniczek i zawodników była mgr Beata Ligara. Gratulujemy!

Skip to content