Sława Ukrainie…

Sława Ukrainie…

Społeczność Szkolna zaangażowana w pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Historia dzieje się na naszych oczach… Czujemy strach, niepewność, obawę… Chcielibyśmy coś zrobić, ale czujemy bezradność i bezsilność wobec tego, co obserwujemy… Na znak solidarności z narodem ukraińskim Samorząd Szkolny wraz z Wolontariatem Szkolnym organizował przez ubiegły tydzień szereg akcji związanych z bezpośrednią pomocą dla uchodźców. Zostały przeprowadzone akcje zbiórki najpotrzebniejszych artykułów, klasowe zbiórki pieniężne, gesty jedności z Ukrainą, wspólne rozmowy z nauczycielami. Nie ustawajmy w pomocy potrzebującym, pamiętając że dobro zawsze powraca ze zdwojoną siłą. 

24 marca 2022 roku – ta data już na zawsze będzie kojarzyła się nam z jednym – Rosja zaatakowała Ukrainę, wybuchła wojna… Chyba nikt z nas nie sądził, że w swoim życiu odczuje wojnę tak blisko, tak namacalnie, tak bezpośrednio… Historia dzieje się na naszych oczach, a my jesteśmy bezradni i bezsilni. Jest jednak cos, co mogliśmy zrobić jako naród – i robimy to od pierwszych godzin wybuchu wojny – pomagamy. Również w naszej szkole działo się w ostatnich dniach wiele dobrego.

Samorząd Szkolny już w poniedziałek zareagował na panująca sytuację przygotowując dla uczniów niebiesko-żółte wstążeczki – jako znak solidarności z narodem ukraińskim.

Bardziej wymiernym gestem naszej pomocy była zbiórka pieniążków na zakup materiałów medycznych i opatrunkowych oraz darów dla potrzebujących, która wystartowała również w poniedziałek. Działania koordynował Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. Do piątku zebraliśmy łącznie 3025,05 zł. Pieniążki wpłacone zostały na konto fundacji Sursum Corda, z którą  bezpośrednio współpracuje nasz wolontariat. Zebrane dary materialne – ubrania, żywność, środki higieniczne i materiały opatrunkowe przekazane zostały do punktów zbiórki zgodnie z zapotrzebowaniem.

Wolontariuszki z naszej szkoły odwiedziły również ośrodek wypoczynkowy Ostoja Górska w Koninkach, gdzie przebywa ponad 150 osobowa grupa uchodźców – w tym wiele dzieci. Pozostają w kontakcie z osobami koordynującymi pomoc wolontariatu i na bieżąco będą służyć swoją pomocą reagując na konkretne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content