Podróż po Europie

Podróż po Europie

Podróż po Europie

Klasy 4TH, 2LO oraz 3TE wraz z opiekunami spędziły kilka cudownych dni na wycieczce szkolnej …do Hiszpanii przez Europę…

Pierwszego dnia zwiedzili jedno z najbardziej fascynujących miast południa Francji – Awinion wraz z jego słynnymi zabytkami m.in. Pałacem Papieży czy mostem Św. Benedykta z XII w. Pogoda dopisywała, humory też, po czym ruszyli dalej na zdobywania niezapomnianych wrażeń. Sobotę i niedzielę młodzież naszej szkoły spędziła w Hiszpanii. Najpierw zwiedzili Figueres-miejsce urodzenia Salvadora Dali oraz słynne Teatro-Museu Dali de Figueres potem udali się do urokliwej Girony, a na koniec dnia zjedli pyszną obiadokolację już w Lloret de Mar. W niedzielę po śniadaniu udali się do miejsca kultu Katalończyków – Montserratu z jego imponującą Bazyliką a potem ruszyli na pierwsze spotkanie z Barceloną. Oceanarium i jego kolorowy świat jest pierwszym spotkaniem z tym pięknym miastem. 

Kolejne dni pobytu naszych uczniów w Hiszpanii obfitował w dużo wrażeń i doświadczeń związanych z jeszcze jednym dniem spędzonym w Barcelonie, podczas którego zobaczyli  najważniejsze dzieła architektury związane z Gaudim- majestatyczna Sagrada Familia, park Guell, Casa Milo i Casa Batllo, słynna Las Ramblas

Następnego dnia zwiedzali Tossa de Mar i Lloret de Mar. Piękne krajobrazy, dużo kilometrów w nogach, nieprzespane nocki, totalna integracja i poznawanie rówieśników z innych krajów. Następnie zmierzyli w kierunku Lazurowego Wybrzeża i Monako, cały kolejny dzień spędzili zwiedzając Weronę i Padwę.

Mimo iż wycieczka uczniów ZSP dobiegła końca – wrócili naładowani pozytywną energią, pełni niezapomnianych wrażeń i niesamowitych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content