Uczniowie naszej szkoły doskonalą swój zawód podczas kursów

Uczniowie naszej szkoły doskonalą swój zawód podczas kursów

Kurs obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem

W okresie styczeń/luty 40 uczniów naszej szkoły brało udział w kursie obsługi kasy fiskalnej. Kurs jest jednym z wielu kursów organizowanych w ramach projektu „Rozwój CKZ w Powiecie Limanowskim – poszerzenie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne, a także kształcenie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami”.
Zakres kursu obejmował zajęcia wykładowe oraz ćwiczenia w zakresie obsługi kas fiskalnych, celem nabycia umiejętności z posługiwaniu się jednostanowiskowym zestawem.
Ukończenie kursu to przyswojenie wiedzy zarówno z zakresu obowiązujących przepisów fiskalnych, praktycznych umiejętności prowadzenia sprzedaży w oparciu o kasę fiskalną, jak i prawidłowego użytkowania kasy fiskalnej.
Kurs otwiera możliwości pracy w zawodach kasjer, sprzedawca, barman, kelner, pracownik biurowy. Umożliwia także prowadzenie działalności gospodarczej we własnym imieniu jako przedsiębiorca. Łącznie z kursu będzie mogło skorzystać 60 uczniów naszej szkoły.

Kurs prawa jazdy kategorii B

W ramach projektu „Rozwój CKZ w Powiecie Limanowskim – poszerzenie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne, a także kształcenie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami”, 11 uczniów naszej szkoły rozpoczęło kurs prawa jazdy. Kurs jest całkowicie bezpłatny i pokrywany jest ze środków Unii Europejskiej.
Zakres kursu obejmuje zajęcia wykładowe oraz praktyczną naukę jazdy samochodem osobowym. Na 30 godzinnych zajęciach teoretycznych uczniowie poznają przepisy ruchu drogowego, są szkoleni  z udzielania pierwszej pomocy, a następnie podczas jazdy z instruktorem zdobywają umiejętność jazdy samochodem oraz uczą się zachowania na drodze w różnych okolicznościach.
W latach 2022-2023 w kursie może wziąć udział 60 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

Kurs kelnerski I stopnia

W okresie ferii zimowych i w weekendy uczniowie naszej szkoły brali udział w kursie kelnerskim I stopnia. Udział w projekcie „Rozwój CKZ w Powiecie Limanowskim – poszerzenie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne, a także kształcenie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami” umożliwia uczniom uczestnictwo w wielu formach wsparcia.
Kurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych pracą w branży gastronomicznej. W tym zawodzie liczą się konkretne umiejętności oraz profesjonalna postawa: wygląd, sposób bycia, gesty. Dzięki kurtuazji, pewności siebie oraz szerokiemu uśmiechowi, możemy zjednać sobie sympatię najbardziej wybrednych gości. Profesjonalne kelnerstwo to prawdziwa sztuka, której poznanie i opanowanie wymaga odrobiny czasu. W końcu, to od poziomu obsługi klientów zależy sukces restauracji.
Po ukończeniu profesjonalnego kursu kelnerskiego uczniowie jak i absolwenci mogą pracować jako kelnerzy lub pomoc kelnerska. Kurs daje podstawy do dalszego rozwoju jak również może pomóc w określeniu drogi życiowej (np. przez założenie własnej działalności).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content