Kurs carvingu 2020

Kurs carvingu 2020

Kurs carvingu i dekorowania wyrobów cukierniczych

Rozpoczął się nowy rok szkolny a co za tym idzie maraton kursów czas zacząć. W ramach projektu „Utworzenie CKZiU w ZSTiO w Limanowej – poszerzenie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne z terenu powiatu limanowskiego” 40 uczniów klas I i II wzięło udział w kursach carvingu i dekorowania wyrobów cukierniczych. Pod profesjonalnym okiem Pani Elżbiety Janik uczniowie tworzyli piękne dekoracje stołów i tortów. 

Dla mniej wtajemniczonych… carving, czyli umiejętność artystycznego rzeźbienia w rozmaitych owocach i warzywach, to nurt tzw. sztuki pałacowej wywodzący się z Tajlandii, a także z innych krajów azjatyckich takich jaki Japonia i Chiny. Sztuka ta istnieje już od ponad 1000 lat i stworzona była na potrzeby ozdabiania strojnych i uroczystych przyjęć, a także dań na dworze królewskim w Tajlandii czy cesarskim w Chinach i Japoniii. 

Melony, arbuzy, papaja, a nawet buraki czy też jabłka mogą służyć nie tylko jako smakowita i zdrowa przekąska, ale również jako ozdoba. Jak to możliwe?? Carving, pozwala na przekształcanie tych darów natury w prawdziwie okazałe arcydzieła ozdabiające stoły i wnętrza na wystawnych przyjęciach. Na mniejszą skalę możemy również wykorzystać tę technikę na naszych domowych prywatkach, wtedy nawet drobna warzywna ozdoba z pewnością zachwyci naszych gości i wzmocni ich apetyt.

Zobacz galerię zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content