Bezpieczny powiat limanowski

Bezpieczny powiat limanowski

Bezpieczny powiat limanowski

W dniu 6 grudnia odbyły się ostatnie w ZSP zajęcia z cyklu ” Bezpieczny powiat limanowski.”
Pan Robert Bretner -specjalista z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przybliżył uczniom konsekwencje zarówno zdrowotne, prawne jak i społeczne eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi.
Pamiętajmy, że substancje psychoaktywne to środki modyfikujące stan psychiczny poprzez wpływanie bezpośrednio na układ nerwowy. Mogą prowadzić do zmian nastroju, zachowania i świadomości.
Działanie początkowo może być odbierane jako przyjemne, jednak szybko pojawia się potrzeba zażywania większych dawek dla osiągnięcia tego samego efektu. Prowadzi to do uzależnienia i poważnych konsekwencji.
Środki psychoaktywne działają negatywnie nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i na psychikę, zwłaszcza młodego człowieka. Często prowadzą do zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, czy depresji, a uzależnieni trafiają na “odwyk” do klinik psychiatrycznych. Nierzadko zaczyna się niewinnie -od jednego specyfiku, a finał jest druzgocący.
Prelekcja miała na celu zwiększenie świadomości młodych osób na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i innych środków psychoaktywnych.
Z badań wynika, że nawet jednorazowe zażycie środka odurzającego może prowadzić do uzależnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content