Wycieczka kl. ILO do Krakowa

Wycieczka kl. ILO do Krakowa
W dniu 31 maja uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia pn Poznaj Polskę, mającego na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych. Pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabiera praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
W Krakowie w ciągu całego dnia udało się zwiedzić komnaty królewskie na Wawelu oraz skarbiec koronny, gdzie przechowywany jest najcenniejszy polski miecz “Szczerbiec”, służący do koronacji królów. Następnie udaliśmy się na spacer na stare miasto ulicą Grodzką, kanoniczą oraz Rynek Krakowski, tym samym poznając historyczny zespół miasta oraz dom Długosza. Kolejnym punktem były Ogrody Doświadczeń im. Stanisława Lema, a następnie wizyta w pięknym krakowskim zoo. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w MacDonaldzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content