Wycieczka edukacyjna klasy IV TE do muzeum i teatru w Krakowie

Wycieczka edukacyjna klasy IV TE do muzeum i teatru w Krakowie

W dniu 28 września klasa IV TE wraz z wychowawczynią Panią Ariettą Liberda- Draus oraz Panią Jadwigą Smreczak spędziła bardzo doniosłe chwile na wycieczce edukacyjnej do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, spacerze po starych ulicach Krakowa oraz pobycie w teatrze Stu. Pełna wiedzy, kunsztu literackiego i poczucia humoru opowieść przewodnika muzeum na długo pozostanie w ich pamięci. A może i na maturze ustnej z języka polskiego się przyda, kto wie???

Po krótkiej przerwie na spożycie nie tylko duchowe ale i fizyczne, młodzież przeszła ulicami Krakowa docierając do jednego z głównych ośrodków kultury miasta Teatru Stu.

Doborowe towarzystwo, cudowni aktorzy, wspaniałe doznania… Sztuka „Boże mój!” w Teatrze Stu w Krakowie wzbudziła wśród uczniów klasy IV TE i ich opiekunów niesamowite doznania. Spektakl który doprowadza widza do licznych wybuchów śmiechu, ale i do łez… Sztuka pełna refleksji, zadumy, może i kontrowersji była okazją do spędzenia cudownych wspólnych chwil. 

Sztuka “Boże mój!” to błyskotliwa, pełna humoru i ciepła opowieść o przeplataniu się codziennych rozterek z dylematami o skali (dosłownie) biblijnej. Ella to samotna matka wychowująca autystycznego syna, a do tego twardo stąpająca po ziemi realistka i ateistka. Być może to właśnie czyni z niej świetną psychoterapeutkę. Pewnego dnia zgadza się przyjąć w swoim domu zrozpaczonego pacjenta – tajemniczego Pana B. Nie spodziewa się, że czeka ją wyjątkowa sesja terapeutyczna, w której role się odwrócą, a jej światopogląd stanie na głowie, kiedy przyjdzie jej być świadkiem prawdziwych cudów. Spotkanie z samym Bogiem, jest niecodziennym doświadczeniem. My jako widzowie mogliśmy poczuć tę wyjątkową atmosferę… No i czekamy na kolejne takie kulturowe wydarzenia w naszej szkole…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content