Uczennica klasy III TE w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Uczennica klasy III TE w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Uczennica naszej szkoły, Patrycja Wojtyczko z klasy III TE brała udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się w Katowicach w dniu 8 kwietnia 2022 roku.

Konkurs od 2008 roku organizuje Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, a corocznie patronatem obejmuje Wojewódzki Kurator Oświaty oraz Minister Finansów. Celami Konkursu Wiedzy o Podatkach są:
 – budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych,
– upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego,
– upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o zagrożeniach karnych wynikających z wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione,
– popularyzacja zawodu doradcy podatkowego.

W tym roku, ze względu na pandemię, cześć pisemna i ustna konkursu na etapie kwalifikacyjnym, została zastąpiona testem do rozwiązania na platformie moodle. Test  zawierał pytania z zakresu podatków i opłat obowiązujących w Polsce, a w szczególności z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, z podatku VAT oraz z Ordynacji Podatkowej jak również z Ustawy o doradztwie podatkowym.

Na etapie ogólnopolskim uczestnicy również rozwiązywali test, a najlepsi odpowiadali jeszcze ustnie na pytania komisji konkursowej.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content