Konkurs Języka Niemieckiego Turbolandeskunde – Szwajcaria

Konkurs Języka Niemieckiego Turbolandeskunde – Szwajcaria
III miejsce naszej drużyny w etapie regionalnym IX Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Turbolandeskunde – Szwajcaria. 10 kwietnia odbył się etap regionalny konkursu Turbolandeskunde, który sprawdza wiedzę uczniów z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W tym roku tematem konkursu była Szwajcaria. Uczniowie z 9 szkół z Małopolski, między innymi z Rabki, Myślenic, Suchej Beskidzkiej, Jordanowa czy Nowego Sącza rywalizowali ze sobą o tytuł najlepszego znawcy tego pięknego kraju. Pytania sprawdzały wiedzę uczestników z zakresu geografii, gospodarki, historii, polityki, szeroko pojętej kultury, kulinariów, znanych osobistości, sportu oraz literatury. Trzyosobowe drużyny odpowiadały na wylosowane wcześniej pytania za 3, 2 lub 1 punkt.
 
Milo nam ogłosić, że nasza drużyna w składzie:
Anna Malec, Martyna Wojtyczka oraz Przemysław Wojtyczka z klasy 3 TE godnie reprezentowała nasza szkołę zdobywając III miejsce. Brawo!!!!!
 
Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przeprowadzenie konkursu, a Dyrekcji Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie za gościnne przyjęcie.
Zwycięzcom etapu regionalnego gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie sie w Instytucie Goethego w Krakowie.
Już teraz zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu, która dotyczyć będzie Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content